BIO Diktamos Zobrazit větší

Diktamos

Nový produkt

Sušený Diktamos 

Vhodný na přípravu čajů, odvarů a inhalací, na ozdobu dezertů a moučníků.

Balení: 5g

Složení: 100% diktamoc sušený drcený

Místo původu: Azogires, jižní Kréta

100% přírodní produkt

Více informací

SKLADEM

44,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Používané názvy:

Diktámos, Krétský horský čaj, Dictamos krétský, Dobromysl krétská ( Origanum Dictamnus)

Popis byliny: 

Dobromysl krétská je výjimečnou bylinou, jelikož roste pouze v Řecku na ostrově Kréta. I přes svůj málo četný výskyt je jednou z nejvíce vzácných rostlin celého světa. Řekové dělají z této byliny čaj s názvem Diktamos, který popíjejí i několikrát denně. Právě popíjení zázračného Diktamos čaje přisuzují dlouholetost a pevné zdraví. Této bylině jsou už od dávných dob přisuzovány zázračné schopnosti. Aristoteles hlásal, že divoké kozy postřelené otráveným šípem žvýkají listy byliny a poté si olížou poranění a to se zcela zahojí a koza se uzdraví. Nálev není vhodný pro těhotné ženy.

Využití v kuchyni:

Dobromysl krétská se používá na přípravu čaje Diktamos, používán také pod názvem Krétský horský čaj. Příprava: 3 – 5kousků čerstvé čí sušené byliny, nebo malou hrstku sušené dobromysli přelijte do šálku horkou vodou (kolem 85 – 90 st) přikryjte na 10 min nechte bylinu vylouhovat, přeceďte a můžete podávat. Dosladit můžete medem nebo melasou. Čaj se dá podávat teplý nebo i vychlazený s ledem.

Další využití:

O diktamos Řekové tvrdí, že má afrodiziakální účinky. Používá se v léčitelství.

Pěstování:

Dobromysl krétská v našich podmínkách bohužel neroste, ani v domácnostech se ji nedaří. Své území má pouze na Krétě, kde roste divoký v horách. Ale v tamních podmínkách se dá pěstovat i na zahrádkách a skalkách, je to totiž velice překrásná bylina.

Léčivé účinky:

V souladu s platným nařízením vlády Rady Evropské parlamentu společenství číslo 1924/2006, nejsme jako prodejci bylin oprávněni uvádět léčivé účinky, zdravotní a výživové tvrzení. Informace můžete čerpat z veřejně dostupné literatury a na internetu, např. Wikipedie

Recepty 

30 dalších produktů ve stejné kategorii: