Malotira Zobrazit větší

Malotira - Krétský horský čaj

Nový produkt

Malotira - Krétský horský čaj

Malotira tradičně používaná na podporu trávení, posílení imunitvního systému, potlačuje nachlazení, chřipku a jiné viry.

Balení: 5g

Místo původu: Jižní Kréta

100% Přírodní produkt

Více informací

41,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Používané názvy:

Malotira, obecně a lidově známá jako horský čaj (tsaj-tu-vunu) , latinsky Sideritis cretica

Popis byliny: 

Malotira se vyskytuje v horských oblastech balkánského poloostrova a jižních ostrovů ze středomoří Kréty a Malty. Rostlina dorůstá do výšky 40 cm, má sametově chlupatý povrch,metru. Horský čaj malotira je oblíbený i na balkánském poloostrově. Malotira byla popsána jíž za dob starořecka. Její využítí je rozmanité je anti-mikrobiální a obsahuje antioxidanty. Odvary jsou vhodné jak vnitřně tak na pleťové obklady či koupele.

Využití v kuchyni:

Jak lidový název horský čaj naovídá Malotira se používá k přípravě lahodného čaje. Na Krétě ji v čaji často nalezneme ve spojení s majoránkou, nebo ve směsi s tymiánem, šalvějí. Bylinka musí projít varem, aby se všechny účinné látky zaktivovaly. Díky své výrazné chuti si malotiru oblíbili při vaření po celém balkánském poloostrově například v Makedonii a Albanii se při vaření malotira přidává do omáček a gulášů. V Paleochoře, odkud Vám tuto bylinku přivážíme, je tsai tou vounou hitem konce letní sezóny a to jak u žen tak u mužů.

Další využití:

Nálevy z malotiry se dají použít jako dezinfikující koupel, či pleťová voda. 

Pěstování:

Malotira se v našich podmínkách pěstuje jen velimi těžce. vyžaduje horský terén, vyšší nadmořskou výšku a mírnější zimu.

Léčivé účinky:

V souladu s platným nařízením vlády Rady Evropské parlamentu společenství číslo 1924/2006, nejsme jako prodejci bylin oprávněni uvádět léčivé účinky, zdravotní a výživové tvrzení. 

Tak alespoň babské rady: 

  • Pomáhá při přetížení organizmu stejně tak dokonce i na bolets a při úzkosti.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: