Semínka: Tráva pro králíky

Nový produkt

Semínka: Tráva pro králíky

Výsev: celoročně

Sklizeň: 14 až 21 dní

Specifikace: tráva pro domácí zvířata

Náročnost: nenáročná

Umístění: květináč, truhlík

Barva listu: zelená

Množení: semena

Původ rostliny: Itálie

Výrobce: Golden Line

Balení obsahuje:

Původ: EU

BIO Osivo

Více informací

53,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Osivo trávy pro indoor králíky a hlodavce

Pro králíky i většinu hlodavců je tráva základní potravinovou složkou, ovšem méně často se chovatelé zajímají o saotnou kvalitu podávané trávy. Ve volné přírodě se králík živí především trávou, ale nepohrdne ani pestřejší rostlinnou formou jako například volně rostoucí bylinky, mladé výhonky nejrůznějších rostlin, nebo okusují větvičky stromům a keřům, někdy se zakousnou i do měkkých dřevin. V letních a podzimních měsících také pojídají různé ovoce a zeleninu, obilniny a bylinky. Králící chovaní indoor jsou často naučení i na granule.

Pěstování indoor trávy pro králíky doma v BIO kvalitě

Tráva roste všude, proč ji pěstovat doma?

Jistě, tráva je sice nejrozšířenější rostlinou a opravdu roste všude, ale obzvlášť ve větších městech není jednoduché natrhat si trávu, která nebyla chemicky ošetřena, nebo neobsahovala biologické nákaty, parazity a jiné nebezpečné složky. Navíc vypěstovat si vlastní trávu pro králíky ze semínek od nás není složitější, než někde pobíhat a shánět co nejméně znečištěnou outdoor trávu. Růst trávy pro králíky je navíc tak rychlý proces, že v optimálních podmínkách už za týden, nebo maximálně do 20 dnů můžete vypěstovanou trávu králíkům servírovat.

pěstování trávy pro králíky z osiva BIO semínka

Kdy, kde a jak pěstovat indoor trávu pro králíky

Vypěstovat si doma trávu pro králíky je maximálně jednoduché a zvládne to i člověk, který nemá žádné pěstitelské zkušenosti, vlastně právě pěstování trávy je pro začínající pěstitelé to nejvhodnější. Hravě to zvládnou i vaše děti a bude to pro ně výborná zkušenost. Vyberte si vhodnou nádobu na pěstování, rozmyslete se, jestli budete pěstovat trávu v květináči, který pak dáte králíkovi do klece, případně na jeho oblíbené místo, nebo jestli budete pěstovat trávu v nádobě mimo klec a budete králíkovi stříhat postupně. Podle tohoto kritéria vyberte velikost, květináč nemusí být příliž hluboký, tráva nemá velké kořeny. Médium, či substrát postačí základní zahradnický, tráva není náročná na živiny a vyroste téměř lépe, než jakýkoli plevel. Osivo sázejte asi centimetr do hloubky, první dny kropte rozprašovačem, aby se semínka nevyplavila, od třetího dne, kdy už pravděpodobně budete vidět mladé výhonky je dostatečně zakořeněná a můžete začít jednou denně zalévat. Květináč umístěte na místě, kde je dostatečný přísun slunečního světla, tedy nejlépe na okno, nebo na balkón. Až tráva dosáhne 3-4 cm můžete začít podávat králíkům, od naklíčení semen to potrvá v závislosti na slunci asi měsíc, pěstovat ji lze celoročně.

Pěstování trávy indoor pro králíky, osivo prodej BIO

30 dalších produktů ve stejné kategorii: